Gönen Belediyespor

Yönetiminden Açıklama

Okunma Sayısı: 970
Tarih: 20.11.2013 12:18

Gönen Belediyespor Yönetiminden Açıklama

Gönen Belediyespor kulüp başkanı İsmail Biroğlu ve yöneticiler, sporda ortak hareketi dile getiren bir açıklama yaptılar. Açıklamada spordan şiddeti uzaklaştırmak için yönetim, taraftar, teknik heyet ve oyuncuların ortak hareket etmesi gerektiği vurgulandı.

Gönen Belediyespor yönetimi başkan İsmail Biroğlu imzalı bir açıklama yaptı. Açıklamada hafta sonu Gönen’de oynanacak maçla başlayıp, tüm maçlarda sağduyulu hareketle Gönen’de centilmenlik çıtasını daha da yükseltmek. İşte açıklama;

“Sporda şiddetin kazananı olmaz”

Açıklamada “Sahalardaki şiddet, toplumdaki gerginliğin, istihdam ve ikamet sorunlarının dışa vurumu olarak görülebilir. Bireylerdeki bastırılmış öfke, stat ve konser gibi büyük toplulukların bulunduğu alanlarda dışa vuruyor. Sporu yönetenler ortak bir dil geliştirmeli ve bu dili kullanmalı. Yöneticiler, teknik heyet, taraftarlar ve medya mensuplarına bu konuda büyük görev düşüyor. Şiddetin bitmesi için ortak bir uzlaşma ve bir hedef doğrultusunda birleşmelidir. Taraftar grupları arasındaki düşmanlık miras gibi süre geliyor. Birbirleriyle kavga eden insanların aynı çarşı içerisinde esnaf, aynı sitelerde komşu, aynı partiye oy veriyor, aynı şarkıları dinliyor. Bu kötü mirasın yok olması için spordaki tüm unsurlar dersini iyi çalışmalı. Herkes, kendinde haklı bir taraf arayacağına eksikleri bilmeli. Zaten bu eksikler bilindikten sonra ortak akıl galip gelecektir. Şiddetin ıslahı kesinlikle tek yönlü olmayacaktır. Şiddet konusunda her zaman emniyet ve eğitimin önemi düşünülüyor. Burada iletişim eksikliği, bilgi kirliliği ve sosyal medyada öfkeyi büyüten mesajlar devreye giriyor. Bunlar yok olduğunda şiddet ile ilgili hiçbir unsur sahalarda yer almayacaktır. Spor, camialar arasında savaş ve zarar verme yarışı olmamalı. Özellikle Gönen’de spor, ortak ruh ile hareketle ilçeye marka değeri katmalı. Onun içindir ki bu hafta oynayacağımız Altınova Belediyespor maçı kulübümüz adına çok önemli bir maç olacaktır. Taraftarımızı yukarıda belirttiğimiz anlayış ve düşünce ile destek için 24. 11. 2013 tarihinde saat 14.00’te ilçemiz Nail Gönenli Şehir Stadı’na bekliyoruz” denildi.

 

 

 


Etiketler: Gönen Belediyespor

Diğer Haberler haberleri

  • PAYLAŞ
Yorum Bırak


YAZARLARIMIZ

Tüm Yazarlar
Ömer Kamçılı
Türk Polis Teşkilatı Sanat Galerisi
Polis Teşkilatının katılımı ile istanbulda yeni sergi mekanları arttı